Kilka słów o Same Difference

Po długiej i nieplanowanej przerwie, w końcu zebrałam się do napisania tekstu o czymś, co było na tyle przyjemne by zasłużyć sobie na post, ale… krótkie. Zbyt krótkie by móc napisać o tym bardziej rozbudowany tekst, który podpięłam bym pod przegląd lub, o zgrozo, recenzje. Moi mili, dziś będzie o jednotomówce BL, Same Difference.

Czytaj dalej

Real – przegląd wydania

Istnieją takie komiksy, które potrafią zupełnie zmienić spojrzenie na pewne aspekty ludzkiego życia – szczególnie kiedy już z założenia mają mierzyć się z problemami społecznymi. Takehiko Inoue podjął się stworzenia takiej mangi, a zadanie miał szczególnie trudne, bowiem zdecydował się na tematykę niepełnosprawności i kalectwa – czegoś, co w Japonii i na całym świecie wyklucza wielu z normalnego życia.

Czytaj dalej

Hiroaki Samura’s Emerald and Other Stories – przegląd wydania v.2

W lutym bieżącego roku Dark Horse sprawiło mały prezent wszystkim fanom Hiroakiego Samury wydając kompilację jego krótkich prac zatytułowaną Emerald and Other Stories. I o ile historiom nie mam nic do zarzucenia, o tyle samo wydanie jest trochę rozczarowujące… Od początku jednak!

Czytaj dalej

Mangi, które chętnie zobaczyłabym u amerykańskich wydawców

Kuragehime

Dzisiaj będzie o komiksach, które szczególnie chętnie zobaczyłabym w ofercie amerykańskich wydawnictw, a jednocześnie niespecjalnie widziałabym je na rynku polskim – z rozmaitych powodów. Przy okazji, ten post można śmiało potraktować jako listę polecanych przeze mnie tytułów i przekrój tego, jak wygląda – lub co bliższe prawdzie, jak ja się zapatruję na – młode pokolenie mangaków w Japonii.

Nie liczcie na obiektywizm!

Czytaj dalej

Aż do nieba – przegląd wydania

Ten no hate made to komiks, który jest dla mnie niezwykły – jest dość luźną interpretacją pewnego okresu w dziejach Polski, jednocześnie jest to pierwsza manga, która została wydana w naszym kraju, a autorką jest jedna ze znamienitych pionierek gatunku shoujo. Całkiem spory kawałek historii, nie tylko rozwoju komiksu w Japonii, ale i jego początków u nas, prawda?

Czytaj dalej

Kaoru Mori: Anything and something – przegląd wydania

Kaoru Mori: Anything and something jest wydawnictwem bardzo dziwnym – zawiera kilka niepowiązanych ze sobą historyjek, jeszcze więcej ilustracji z serii, które z rzeczonymi historiami nie mają nic wspólnego, i bardzo dużo dodatków odautorskich. Czy w tym szaleństwie jest metoda? Odpowiedź brzmi: nie.

Czytaj dalej