Złodzieje serc z Osaki

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca hosta (człowieka, który za odpowiednią opłatę ma dotrzymywać towarzystwa i umilać czas swojej klientce)?

 

 

Nawet jeśli nie, i tak polecam obejrzenie „The Great Happiness Space: Tale of an Osaka Love Thief” – świetny i do bólu szczery dokument z 2006 roku przybliżający tę, wcale nie łatwą, profesję. W tajniki zawodu wprowadzi was Issei – prawdopodobnie najpopularniejszy host w Osace – oraz kilkoro z jego pracowników, choć nie zabraknie też głosów ich klientek.

Streszczać więcej nie będę, napiszę tylko, że warto, naprawdę warto. O ile chore zachowanie samych klientek mnie wcale nie dziwi (spaczone spojrzenie na Japonię), o tyle tym, co w dokumencie najbardziej mnie zaskoczyło, ale i ujęło, było… podejście samych hostów do ich pracy.

Nie spodziewałam się po nich takiego zmęczenia – dotąd wydawało mi się, że hości i hostessy to typy, którzy lubią się bawić w takie rzeczy. Cóż, kto wie czy z początku tak nie było, ale to nie jest łatwa praca i aktualnie strasznie im współczuję – tego co alkohol robi z ich ciałami i tego, co głupie klientki robią z ich psychiką. Mimo to ogromnie cieszę się, że trafiłam na ten dokument, bo jest po prostu szalenie fascynujący pod względem psychologicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *